Yoldaşları Onları Unutmadı

- Yorumlar

Mücadele Birliği Platformu ve Devrimci Öğrenci Birliği (DÖB) üyeleri 31 Mart 1971’de Nurhak Dağlarında öldürülen THKO üyeleri Sinan Cemgil, Kadir Manga ve Alpaslan Özdoğan’ı Karacaahmet Mezarlığı’nda Sinan Cemgil’in mezarı başında andı.

Saat 12.00’de mezarlık girişinde buluşan Mücadele Birliği Platformu ve Devrimci Öğrenci Birliği (DÖB) “Nurhaklarda Sönen Ateş Hiç Sönmeyecek” yazılı pankart açarak Sinan Cemgil’in mezarı başına kadar “Nurhaklarda Yanan Ateş Sönmeyecek”, “Sinan, Kadir; Alpaslan Yaşıyor, Leninistler Savaşıyor”;”Sinan Cemgil Ölümsüzdür”, “Kadir Manga Ölümsüzdür”, “Alpaslan Özdoğan Ölünsüzdür”, “Devrim Savaşçıları Ölümsüzdür’ sloganları attılar. Sinan, Kadir ve Alpaslan’ın isimleri sayılarak “Yaşıyor” denildi.

İlk olarak Devrimci Öğrenci Birliği adına Özgür Yıldırım konuştu. Yine Devrimci Öğrenci Birliği’den bir öğrenci Nazife Cemgil’in Sinan Cemgil için söylediği sözleri aktardı.

Ardından Mücadele Birliği Platformu adına Yılmaz Ekşi konuşma yaptılar. Şair Selah Özakın, Sinan Cemgil ‘in yazdığı bir şirini okudu.

Ardından Sinan Cemgil’in arkadaşı Hasan Özkan konuşma yaptı.
Anma Grup Emeğe Ezginin “Nurhak Sana Güneş Doğmaz” marşını söyledi. Anma marşlar ve sloganlarla sonlandırıldı.

Fotoğraflar:

31Mayis_Nurhaklar_Anma_02

31Mayis_Nurhaklar_Anma_03

31Mayis_Nurhaklar_Anma_04

31Mayis_Nurhaklar_Anma_05

31Mayis_Nurhaklar_Anma_06

x