Kartalspor’un İstanbul Süper Amatör Lig grubu ve rakipleri belli oldu

- Yorumlar

2019-2020 sezonunda İstanbul Süper Amatör Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Kartalspor’un grubu ve rakipleri belli oldu. Kartalspor gruptaki ilk maçını Bayrampaşa deplasmanında Tunaspor karşısında oynayacak.

İstanbul Süper Amatör Lig 1.Grupta yer alan Kartalspor’un grubu belli oldu. Pendik’in Dolayoba mahalle takımı, Maltepe’nin Bağlarbaşı mahalle takımı, Beykoz’un Kavacık mahalle takımı ve Kadıköy’ün Söğütlüçeşme mahalle takımı Kartalspor’un rakiplerinden birkaçı.

Kartalspor’un grubunda; 1453 Fatih Gençlik, Bağlarbaşı (Maltepe), Bakırköyspor, Çıksalın Spor (Beyoğlu), Dolayoba (Pendik), İstinye (Sarıyer), Karadolapspor (Eyüp), Kartalspor, Kavacık (Beykoz), Söğütlüçeşme (Kadıköy), Tunaspor (Bayrampaşa), Yeşilesenyurt yer alıyor.

Kartalspor eğer bir üst lige çıkarsa Bölgesel Amatör Lig’e yükselmiş olacak, eğer küme düşerse 1. Amatör Lige düşmüş olacak. Sistemdeki en düşük lig ise 2. Amatör Lig.

Süper Amatör Lig yükselme ve düşme kuralları

2019 – 2020 sezonunda gruplarında birinci ve ikinciliği alacak 8+8=16 Takım arasında 2 grup halinde SAL KLASMAN GRUBU oluşturulur.

SAL Klasman Grubu A ve B Grubu olmak üzere sekizerli iki grup halinde oynanır.

SAL’da 1,2,3 ve 4. grup birincileri A Grubu’nda, ikincileri ise B Grubu’nda yer alır ve grup sıralaması kura ile belirlenir.

SAL’da 5,6,7 ve 8.grup birincileri B Grubu’nda, ikincileri ise A Grubu’nda yer alır ve grup sıralaması kura ile belirlenir.

SAL Klasman Grubu müsabakaları İl Temsilciliği’nin belirleyeceği merkezi sahalarda oynanır.

Klasman Grubu’nda tek devreli lig ve puan usulü oynanacak maçlar sonucunda Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek takımlar sıralanırlar.

16 Takımın iki grup halinde oynayacağı bu müsabakalarda derece alan takımlar İstanbul’u temsilen sırası ile BÖLGESEL AMATÖR LİG’e yükselirler.

BAL’dan düşecek veya Baraj oynayacak takım sayılarına göre A ve B gruplarında aynı sıralamadaki takımlar arasında eleme usulü oynanacak olan tek maç ile BAL’a yükselecek veya baraj müsabakası oynayacak takım belirlenir.

BAL’a çıkmayı hak ettiği halde bu hakkını kullanmayan takımların yerine başka takım alınmaz.

16 Takımın oynayacağı bu sıralama müsabakalarında her iki grup birincisi arasında oynanacak olan müsabaka sonrasında galip gelen takım geleneksel İSTANBUL AMATÖR LİG ŞAMPİYONLUĞU’nu kazanmış sayılır.

Süper Amatör Lig’de gruplarında son üç sırayı alan takımlar 1.Amatör Lig’e düşer.

x