Emine Bulut; kanlar içindeydi, canlıydı, son sözüydü “Ölmek istemiyorum”

38 yaşındaki Emine Bulut, boşandığı eşi 43 yaşındaki Fedai Baran tarafından boğazından jiletle ve bıçakla öldürüldü. Kırıkkale’de 18 Ağustos 2019’da meydana gelen olayın görüntüleri ortaya çıktı. Talihsiz kadının yaşamını yitirmeden önce çekilen görüntülerinde, boğazını tuttuğu, kanlar içinde olduğu ve son sözünün “Ölmek istemiyorum” olduğu görüldü.

Kırıkkale Merkez’de Menderes Caddesi’ndeki kafede meydana gelen cinayette, Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı ile kafede buluştu. İkili arasında tartışma çıkarken, cani adam yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Emine Bulut kanlar içinde kalırken, Fedai Baran taksiye binerek kaçtı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan Emine Bulut’u hastaneye kaldırdı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

Fedai Baran, olayın ardından Bahşılı ilçesinde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Fedai Baran, mahkemedeki ifadesinde, “Çocuğumun velayeti konusunda konuşurken bana hakaret edince sinirlenip yanımda gezdirdiğim bıçakla vurdum” dedi.

“Anne lütfen ölme”

Emine Bulut’un saldırının hemen ardından olay yerinde çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde kanlar içinde olan ve ayakta durmakta zorlanan Emine Bulut’un “Ben ölmek istemiyorum” diyerek feryat ettiği görüldü.

Kızı ise “Anne lütfen ölme” diyerek, annesinin başını tutması ve ağlaması görüntüye yansıdı. Görüntüde Fedai Baran’ın iki kişi tarafından kafeden çıkarılması da yer aldı.

Emine Bulut

Sosyal medyada tepkiler

Olaya sosyal medyadan da büyük tepki geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu alttaki mesajı paylaştı:

“Ölmek istemiyorum”

Bugüne kadar cinayete kurban giden tüm kadınların çığlığıydı aslında.

“Anne lütfen ölme”

Öksüz kalan tüm evlatların gözyaşları…

#EmineBulut’u erkek şiddeti nedeniyle kaybettik. Şiddetle mücadelede kadın ve çocukların yanındayız, olmaya devam edeceğiz.Ekrem İmamoğlu – İBB Başkanı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise paylaşımında, “Her kadın cinayetinde yüreğimiz yanıyor, dünyamız daha da kararıyor. Kadına ve çocuğa şiddetin karşısında her zaman kararlılıkla durmaya devam edeceğiz. Kadına şiddete ve kadın cinayetlerine karşı sessiz kalmayacağız!” dedi

İşte sosyal medyada yapılan diğer paylaşımlar: