Deniz Baykal: Yeniden siyaset yaparsam rahatlayacağım

- Yorumlar

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal siyasete geri dönmeye hazırlanıyor. 81 yaşındaki Baykal, istekliliğiyle adeta gençlere taş çıkarıyor. Baykal, “Grup toplantılarını özledim. Yasama faaliyetlerine düzenli olarak katılacağım. Yeniden siyaset yapmak bana iyi gelecek; çünkü sevdiği işi yapması, insanı rahatlatıyor ve moral oluyor” dedi.

YENİDEN SİYASET YAPARSAM RAHATLAYACAĞIM”

Siyaseti sevdiğini ve siyaset yapmanın kendisine moral olacağını belirten Baykal, “Grup toplantılarını özledim. Yasama faaliyetlerine düzenli olarak katılacağım. Ben de siyasetin bir parçasıyım. Bu siyaset dünyasında buraya sık sık gelip gidersem çok daha rahatlayacağım. Yeniden siyaset yapmak bana iyi gelecek; çünkü insanın sevdiği bir işi yapması insanı rahatlatıyor ve moral oluyor” dedi.

“DEMOKRASİ DE OLACAK HUKUK DA”

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine yapılan atamaları da değerlendiren Deniz Baykal, “Bu demokrasi- hukuk ilişkinin oturtulamamış olmasından kaynaklı sorunlar. Siyaset elbette olağanüstü önemli. Siyasetin temeli de demokrasi. Demokrasi de halkın iradesi ama her şey bozulduğu gibi siyaset de bozulabilir. Her şeyin ölçüsünü yakalamak lazım. Bu da deneyimle orantılı. Yaşanmadan bu olmuyor. Bunun kitabı yok. Demokrasi de olacak hukuk da olacak” dedi.

x