Kartal’daki Masal Festivaline 30 bin kişi katıldı

- Yorumlar

İstanbul Kartal’daki Masal Müzesinde düzenlenen Masal Festivaline çocuklar yoğun ilgi gösterdi. 23-25 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenen festivale yaklaşık 30 bin kişi katıldı. İstanbullu ve Kartallı çocuklar, düzenlenen etkinliklerde doyasıya eğlendi.

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Masal Festivalindeki etkinlikler ile yetişkinler de en az çocuklar kadar eğlenceli vakit geçirdi. Festivalin son gününde kapanış etkinliğine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Masal Müzesi küratörü şair-yazar Sunay Akın, oyuncu Levent Üzümcü, yazar Şermin Yaşar katıldı.

Birbirinden renkli ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı festivalde; oyuncu Sevinç Erbulak’ın ‘Çocuklara, Yetişkinlere ve Çocuk Yetiştirenlere Masallar’ adlı tek kişilik gösterisi, şair-yazar Sunay Akın’ın ‘Uçan Halılardan Apollo 11’e’ adlı söyleşisi ve Oyuncu Levent Üzümcü’nün ‘Sanat ve Toplum’ adlı oyunu, Masal Festivali katılımcılarından büyük alkış aldı.

Festivalde ayrıca sokak oyunları, atölyeler, tiyatrolar, söyleşiler ve birçok farklı etkinlik her yaştan katılımcılarla buluştu. Küçük Prens, Karagöz ve Hacivat, Bez Bebek Tasarım atölyeleri ile miniklere interaktif katılım sağlayabilecekleri bir çalışma ortamı sağlanırken, söyleşi ve tiyatrolar ile hayal dünyalarında masal tadında bir yolculuğa çıkma fırsatı buldular.

x