MHP’de Maltepe depremi; ilçe teşkilatı dağıtıldı

İstanbul Maltepe’deki MHP İlçe Teşkilatı, MHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı. 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde başarısız olan ve CHP’nin tarihi farkla başkanlığı kazandığı Maltepe’de AK Parti’nin Cumhur ittifakı ortağı MHP İlçe Başkanlığı topluca görevden el çektirildi.

Genel Başkan Devlet Bahçeli ve yardımcısı Semih Yalçın’ın imzasıyla görevden alınan MHP Maltepe ilçe başkanı Mesut Kamburoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, Devlet Bahçeli’nin emrinde olduğunu söyledi.

Kamburoğlu’nun açıklaması şöyle:

“02.12.2016 tarihinden itibaren şerefle ve gururla sürdürdüğüm Maltepe İlçe Başkanlığı görevimden Genel Merkezimizin talimatı ve “Parti Tüzüğümüzün 52. ve 54. Maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Başkanlık divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre İstanbul ili Maltepe İlçe Yönetim Kurulunun feshine karar verilmiştir” açıklaması ile alınmış bulunmaktayım. Bu süre zarfında Allah rızası için Türk Milletine ve Kutlu Davamıza hizmet etme noktasında desteklerini esirgemeyen teşkilat mensuplarımıza, Maltepeli komşularımıza ve emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.

Genel Başkanımızın Söylemiyle; Niyetimiz salih, özümüz sadık, sözümüz samimi, gözümüz pek, alnımız açıktı. Ülkü Aşkımız, Sadakatimiz yenilemeyecek tek gücümüzdür. Benden yana Tüm ülküdaşlarıma hakkım helaldir. Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ nin her daim emrindeyim. Sağlıcakla Kalın..”