İBB’den İSMEK’e bin 676 öğretmen alımı yapılacak

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda (İSMEK) görevlendirilmek üzere, kısmi süreli (part-time) çalışacak bin 676 öğretmen alımı yapacağını açıkladı. Öğretmen alımı için 23 Eylül’de ihale yapılacak.

Eylül’de başlayacak İSMEK kayıtları öncesi İBB’den öğretmen alımı yapılacağına dair açıklama yapıldı. İstanbul’da yaşayan vatandaşlara birçok konuda sunulan İSMEK kurslarının öğretmenleri için bu yıl farklı bir uygulamaya gidiliyor. İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü’nün önceki yıllarda ‘İSMEK Hizmet Alımı İşi’ adı altında açtığı ihale, bu yıl ‘İSMEK Hizmetinde Kısmi Süreli Çalışacak Öğretmen Alımı Hizmet Alımı’ olarak değiştirildi.

23 Eylül 2019 tarihinde yapılacağı belirtilen öğretmen alım ihalesinin teknik şartnamesine göre öğretmenler, dört ayrı grup kriterine göre alınacak. Toplamda bin 676 öğretmenin alınacağı şartnameye göre, her grup için 13’er engelli öğretmen de alınacak.

İSMEK ÖĞRETMEN ALIM ŞARTLARI NELER?

İBB’nin yayımladığı ihale şartnamesine göre alınacak öğretmenlerin gruplara göre dağılımı ve özel şartları şu şekilde:

1. grup: Branşında ön lisans mezunu, meslek lisesi mezunu veya ustalık belgesine sahip 291 part- time öğretmen.

2. grup: Branşında lisans mezunu, ön lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyimli 722 part-time öğretmen.

3. grup: Branşında yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyimli 579 part-time öğretmen.

4. grup: Öğrenim düzeyine bakılmaksızın çevrede ustalığı kabul görmüş olup ustalık belgesi olan, ulusal veya uluslararası projelerde görev almış, usta ve sanatkarlar ile sergi açmış, eseri yayınlanmış, alanı ile ilgili basın-yayın organlarında haberi çıkmış, branşıyla ilgili icrada bulunmuş vb. olan, 32 part- time öğretmen.

Engelli öğretmenler de grup şartlarına tabi olacak.

x