Kartal’da Öykü Gürman, Asitane, Domane Dersim ve Feridun Düzağaç konserleri

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü Öykü Gürman ve Asitane Konseri gerçekleştirilecek. 31 Ağustos Cumartesi günü 12:00 – 17:00 arasında Kartal Meydanı’nda sünnet şöleni düzenlenecek. Şölenin ardından saat 20:00’da Asitane, saat 21:00’da ise Öykü Gürman sahne alacak.

Kartal’da pazar günü ise, 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne özel Feridun Düzağaç ve Domane Dersim konserleri yapılacak. 1 Eylül 2019 Pazar günü saat 20:00’da Domane Dersim konseri, saat 21:00’da ise Feridun Düzağaç konseri yapılacak.

Asitane Topluluğu hakkında: Asitane Topluluğu, Klasik Tasavvuf Müziği kategorisinde müzikler yapan bir gruptur.

Öykü Gürman hakkında: Öykü Gürman, Türk pop ve flamenco şarkıcısı. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir. Yoluna bağımsız olarak devam etmekte olan Trabzonlu sanatçıdır.

Domane Dersim hakkında: “Dersimli çocuklar” anlamına gelen Domane Dersim 1995 yılında Kartal Tuncelililer Derneği’nde kurulmuştur. Bugün bağımsız olarak kendi yollarına devam eden grup, yok olmaya yüz tutmuş kültürlerine, dillerine, geleneklerine özlerini bozmadan sahip çıkarak, müziklerini günümüze uyarlamaktadırlar. Domane Dersim Kürtçe, Zazaca, İbranice ve Türkçe müzikleri kendi yorumlarıyla seslendirmektedirler.

Feridun Düzağaç hakkında: Feridun Düzağaç, 10 Ekim 1968’de Adana’da doğdu. İlk ve ortaokulu Adana’da bir köy okulunda tamamladı. Ardından babası polis olmasını istediği için Ankara Polis Koleji imtihanlarına girdi. Feridun Düzağaç, sınavı başarıyla geçti ve polis adayı olmaya hak kazandı ancak okula ısınmamasından ve okuldaki disiplinden dolayı oradan ayrıldı. Düzağaç, liseyi Ankara’da tamamlayıp Adana’ya döndü ve Çukurova Konservatuvarı’na girdi

x