Kartal Cemevi’nde muharrem ayının ilk orucu açıldı

- Yorumlar

31 Ağustos 2019’da Kartal Cemevi’nde muharrem ayının ilk orucu açıldı. Muharrem orucu tutan vatandaşlarla, Kartal Cemevi Vakfı’nda düzenlenen oruç açma yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğe katılanlar arasında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

Vatandaşlara hitap eden Cemevi dedesi, Muharrem Yası ve Matem orucu ile ilgili bir konuşma yaparak, inananların ibadetlerinin kabul olmasını diledi. Ardından okunan duayla birlikte vatandaşlar hep birlikte Muharrem Ayı’nın ilk orucunu açtı.

kartal-muharrem

Kartallılar muharrem sofralarında bir araya gelecek

Kartallılar, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kartal Belediyesi, Kartal Cemevi Vakfı, Uğur Mumcu Cemevi ve Hürriyet Mahallesi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) işbirliği ile kurulacak olan Muharrem orucu sofralarında bir araya gelecek. 31 Ağustos – 11 Eylül 2019 tarihleri arasında Muharrem orucu tutacak vatandaşlar için 12 gün boyunca Kartal Cemevi Vakfı, Uğur Mumcu Cemevi ile Hürriyet Mahallesi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde oruç açma yemeği verilecek.

Muharrem orucunun sona ermesinin ardından 12 Eylül 2019 Perşembe günü saat 12.00’da Kartal Cemevi’nde, saat 15.00’da ise Kartal Meydanı’nda aşure ve lokma dağıtımı, geleneksel etkinliklerle gerçekleşecek.

x