AK Parti’de Davutoğlu, Özdağ, Üstün ve Başcı’nın ihracı istendi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve ona yakın isimlerden Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı’nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün Konya’da yaptığı konuşmada Ahmet Davutoğlu ve ekibinin partiden ihraç edilebileceğinin işaretini vermesinin ardından AK Parti harekete geçti.

Alınan karara ilk tepki Selçuk Özdağ’dan geldi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Özdağ, “Solcuların döneği, sağcıların haini hiç bitmiyor. En ufak bir eleştiri veya farklı değerlendirme olduğu zaman hemen davaya ihanet veya davadan dönmek etiketini yapıştır gitsin. Son dönemlerde AK Parti’nin içerisinde olduğu durum da bunun en tipik örneği. Bir şeylerin ters gittiğini, yanlış işlerin olduğunu söyleyenler dışlanıyor. Seçmen sandıkta net mesajlar veriyor ve bu mesaj maalesef algılanmıyor. ‘Seni kılıcımla düzeltirim ya Ömer!’ mucibince bir tavır takınıyorsun davaya ihanet ile suçlanıyorsun” ifadelerini kullandı.