AK Partili Kartal Meclis Üyesi Haydar Göksoy: Ağaç da kesilir, yol için cami de yıkılır

- Yorumlar

Kartal Belediye Meclisi’nin 2019 yılı eylül ayı 2. oturumunda, AK Partili Kartal Belediye Meclis Üyesi Haydar Göksoy’un açıklamaları damga vurdu. Kaz Dağlarında katliam olmadığını savunan Göksoy, altın rezervleri için gerekirse ağaç da kesilebileceğini, yol için cami de yıkılabileceğini savundu. Göksoy, meclis üyeliğine aday olmadan önce AK Parti’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı da olmuştu.

CHP’li Meclis Üyesi İmam Aydın’ın Kaz Dağları’nda kesilen ağaçlar hakkındaki sözlerine cevap veren AK Partili Haydar Göksoy, “Bu ülkenin topraklarındaki rezerveleri elde etmek için gerekirse sayın başkan ağaç da kesilir. Bakın, yol medeniyettir. Yol için gerekirse cami de yıkılır.” dedi.

Göksoy: Kaz Dağları’nda kıyım yok

İşte Göksoy’un Kaz Dağları hakkında açıklamalarının tamamı:

Kaz Dağlarını söylüyor. Kaz Dağları dediği, yani ben Kaz Dağlarında öyle bir kıyımın olduğunu hatırlamıyorum, nereden okudu; bilmiyorum. Ama yani, Kaz Dağlarında, aç aç eğer bakın, açın sayın başkan açın, internetten de okudum. Şimdi girdim Kaz Dağlarında dedim bir kıyım var mı, bakayım. Bakıyorum, yok. Kaz Dağlarına 41 kilometre uzaklıkta, bu ülkenin topraklarındaki rezerveleri elde etmek için gerekirse sayın başkan ağaç da kesilir. Bakın, yol medeniyettir. Yol için gerekirse cami de yıkılır. Bakın sayın başkan, Türkiye’nin toprakları bir zenginlik medeniyetidir. O toprakların altında, eğer gerçekten Türkiye’nin çıkarı için bir rezerve varsa, orada ağaç da kesilir. Orada yeşillik de yok edilebilir. Ama sen bunu rezerveleri bitirdin, sonra konuta açtın, o zaman bunu konuşalım. Bakın bunun karşılığında, abarttığınız gibi ve sosyal medya trollerinin yalanları, 139 bin ağaçlar falan, bakın 14 bin 900 küsür ağaç katledilmiş, kesilmiş ve yerine 30 bine yakın bir fidan dikilmiş. Ve oradaki rezervi, oradaki çalışma yarın bittiği zaman da orası tekrardan ağaçlandırılacak sayın başkan.

x