Kartal Belediye Meclisi’nde ortalık bir anda karıştı

- Yorumlar

Kartal Belediye Meclisi’nin 2019 yılı eylül ayı 2. oturumunda gerginlik çıktı. İzleyiciler arasında itişmeler ve laf dalaşı nedeniyle oturuma bir süre ara verildi.

Bugün Meclis 1. Başkanvekili Yılmaz Tuncer başkanlığında toplanan Kartal Belediye Meclisi’nin 2019 yılı eylül ayı 2. oturumunda ülkenin genel siyasetindeki gerginlikler nedeniyle tartışmalar çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik “Seni pejmürde ederiz” sözlerini eleştiren CHP’li Meclis Üyesi İmam Aydın’a AK Partili Meclis Üyesi Haydar Göksoy tepki gösterdi. Diyarbakır ile konuştuğunu ve insanların kayyumdan memnun olduğunu söyleyen AK Partili Göksoy’un ardından kürsüye CHP’li Meclis Üyesi Özlem Bulut çıktı.

AK Partili Göksoy ve CHP’li Aydın konuştuğu sırada izleyici sıralarındaki her iki partiden kişiler arasındaki gerginlik Bulut konuşmaya başladığı sırada arbedeye dönüştü. Meclise bir süre ara verildi. İzleyici sıralarındaki karışıklık giderildikten sonra oturuma devam edildi. CHP’li Meclis Üyesi ve CHP Grupbaşkanvekili Yusuf Altay’ın gerginliği gideren, toparlayıcı konuşmasının ardından oturum sonlandı.

x