İSMEK, bu yıl 327 branşta ‘daha nitelikli’ eğitim verecek

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK, bu yıl 327 farklı branşta 800’e yakın programda eğitim verecek. 2019-20 eğitim yılı için başvurular, 9-13 Eylül 2019 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

23 yıl önce faaliyetlerine başlayan İSMEK, İBB’den yapılan açıklamada yer alan ifadelere göre bu yıl İstanbullulara ‘daha kapsamlı ve nitelikli’ bir eğitim programı sunmaya hazır. İstanbulluların beceri düzeylerini ve mesleki yetkinliklerini güçlendirmeyi amaçlayan kurslarda, her yaştan, her toplumsal kesimden İstanbullunun beğeni ve taleplerine yönelik içerikler hazırlandı.

İSMEK’in mevcut eğitimlerine yeni programlar dahil edildi. Bilişim alanındaki “ARM İşlemci ile Drone Üretimi” ve “Dijital Becerilerin Geliştirilmesi”, El Sanatları alanındaki “Üç Boyutlu Keçe Tasarımlar” ve “Su Kabağı İşlemeciliği”, Grafik ve Fotoğraf alanındaki “Cinema 4G” ve “Kitap Resimleme (Karakter İllüstrasyonu)”, Kişisel Gelişim alanındaki “Şiir Atölyesi” ve “Hikâye Anlatıcılığı”, Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanındaki “Gastronomide Tasarım” ve “Royal Icing ile Süsleme Teknikleri”, İSMEK’in 2019-20 döneminde vereceği yeni eğitimler arasında bulunuyor.

İstanbul’un ve ülkenin istihdam ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiren İSMEK, 2019-20 eğitim yılı içerisinde 48 farklı alanda ve 327 farklı branşta 800’e yakın programda eğitimler verecek. Türkiye’nin en yaygın mesleki eğitim kurslarına katılmak isteyenler, başvurularını 9-13 Eylül 2019 tarihleri arasında İSMEK’in websitesi üzerinden gerçekleştirebilecek.

2019-2020 eğitim döneminde açılacak programların bilgileri de yine aynı sitede 5 Eylül 2019 Perşembe günü yayınlanacak.Bu yıl nitelikli bir içeriğe ve geniş bir yelpazeye sahip olmasına daha çok özen gösterilen İSMEK eğitimleri, kontenjanlar çerçevesinde bütün İstanbullular başvurularına açık.

x