Gökhan Yüksel: Kreşte Türkiye 1.siyiz, 15.yi açacağız

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Birgün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın ile Birgün Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Koç Üzüm makamında ağırladı. Yüksel, konuklarını Kartal ile ilgili projeleri hakkında bilgilendirdi.

Bir kentin gelişmişlik seviyesinin; ancak o kentte yaşayan kadınların her alanda güçlü ve söz sahibi olmasıyla mümkün olabileceğini dile getiren Yüksel, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, güçlü bir toplumun; ancak kadınlara fırsat tanınıp güçlenmeleri sağlanırsa var olabileceğini yıllar önce görmüştü. Biz de O’nun kılavuzluğunda ilerlemeyi kendine ilke edinmiş bir belediye olarak, kadınların her alanda söz sahibi olmasını sağlayacak çalışmalara hayat vermeyi öncelikli görevimiz olarak görüyoruz.” dedi.

Gökhan Yüksel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“15. Kreşimizin Açılışını Gerçekleştireceğiz”

– Mutlu ve huzurlu bir anne, mutlu bir çocuk ve huzurlu bir gelecektir. Bu yüzden kreşler bizim en önem verdiğimiz projelerimiz arasında yer alıyor. Çocuklar kreşlerinde eğitici ve eğlenceli vakit geçirirken; anneleri de kendilerine daha fazla zaman yaratıyor, bu da haliyle tüm yuvaya ve toplumun geneline yansıyor.

– Şu anda 14 kreşle Türkiye 1’incisiyiz. Çok yakın bir tarihte unutulmaz sinema ve tiyatro oyuncumuz sevgili Adile Naşit’in adını verdiğimiz 15. kreşimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Kreş sayımızı daha da artırarak bu anlamdaki öncülüğümüzü sürdürmeyi hedefliyoruz.

– Bir toplum sanattan, hayal dünyasından yoksun kaldığı anda, ruhunu da kaybetmiş olur. Biz yaşayan bir kentte yaşamak ve onu her bir bireyimiz de yaşatmak istiyoruz, bu yüzden, sanat ve kültürden beslenen bir kent için sanatçı yetiştiren bir kurum olarak hizmet veren Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’ni çok önemsiyoruz.

– Kurulduğu günden bu yana birbirinden çeşitli ve renkli etkinliklerin organize edildiği, binlerce vatandaşımızı ağırlayan Türkiye’nin ilk ve tek Masal Müzesi de Kartal’dan hayal edilen dünyaya açılan kapıdır. Masal Müzemiz geçtiğimiz günlerde 3 gün 3 gece süren, birbirinden değerli sanatçı ve yazarların katıldığı Masal Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Bu alanda da çalışmalarımız devam edecektir. Her yaştan vatandaşımızı bu eşi benzeri olmayan müzeye davet ediyoruz.

– Kartal’ı Komşularımızla Birlikte Yöneteceğiz dedik ve vatandaşı yönetim sürecine dahil etmek için Kartal’ın 20 mahallesinde; kentin önümüzdeki beş yıllık dönemini oluşturacak olan çalışmalar hakkında; mahallelilerin görüş, öneri ve değerlendirmeleri almak için ‘Mahallemi Dinliyorum’ toplantıları düzenledik, bu toplantılarda her yaştan yüzlerce vatandaşların ağzından çıkan her bir görüşü, öneriyi ve talebi kayıt altına aldıklarını, raporlayarak değerlendirmeye sunduklarını ve Kartal’ın stratejik planını bu kapsamda oluşturduk.

x