Oktay Aksu: İDO iskelesi niye Pendik’e alındı, Kartallılar insan değil mi?

Kartal Belediye Meclisi’nde eylül ayı 3.oturumu yapıldı. Meclis 1.Başkanvekili Yılmaz Tuncer başkanlığında toplanan mecliste önceki gün yaşanan tartışmaların gerginliği devam ederken, CHP’li Meclis Grupbaşkanı ve Meclis Üyesi Oktay Aksu, İDO iskelesinin Kartal’dan Pendik’e taşınmasını gündeme getirdi.

Aksu, “Arkadaşımız Yenikapı’daki araçlara şov diyor. Yahu ben videolarda gördüm, son model Mercedes’ler var. Bunlarla evlere yardım mı götürüyorlardı. Kartal konuşalım diyen arkadaşlar var. Kartal’a hizmet niye az? Arkadaşlar ben Kağıthane’de de belediye meclis üyeliği yaptım. Bütün her şeyimizi ya merkezi yönetim, ya da büyükşehir yapıyordu.” ifadelerini kullandı.

Kartal’da iskelenin yeniden açılacağını söyleyen Aksu, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Vapur iskelesini geri alacağız”

Kartal’dan vapur iskelesi Pendik’e niye alındı? Kartallılar dolduramıyor muydu? Buradakiler insan değil mi? Geri alacağız tabi… Ya da bir tane de buraya açacağız, onu almayacağız. Oradakileri niye cezalandıralım, iki tane açılmıyor mu?

Kartal’a üvey evlat muamelesi yapalım, Kartal hizmetleri iyi yapamasın; çünkü büyükşehir de yapsa, merkezi yönetim de yapsa CHP belediyesine yarayacak. En iyisi biz burayı hizmetlerden mahrum bırakalım. Seçimi de kazalım. Evet, halk da yüzde 52 ile “yok öyle yağma” dedi. Biz sizin niyetinizi biliyoruz.

Ne olmuştu?

Kartal’daki İDO Vapur iskelesi 2009 yerel seçimlerinin ardından bir süre sonra “Bakım nedeniyle kapatılmıştır” afişi asılarak kapatıldı ve tekrar açılmayarak Pendik’e taşındı.