İmamoğlu’ndan Soylu’ya ‘kamu zararı’ yanıtı: Araçları buradan alacaklar

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Burada bir kamu zararı oluşmuşsa, biz bu kamu zararına bakarız” sözlerine cevap verdi. İmamoğlu, “Buraya toplanması kamu zararı falan da değildir. İlgili firmalar gelip araçları buradan alacak” diyerek yanıt verdi. İmamoğlu ayrıca Yenikapı Meydanı’na çekilen araçlarla ilgili Pazar günü ayrıntılı bilgi vereceklerini söyledi.

“Araçları Yenikapı’dan iade alacaklar”

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

– Aksamalar yaşandı diyecekler. Hayır, bu araçların hepsi ihtiyaç fazlası. Ben polemiği meslek edinen biri değilim. Buraya toplanması kamu zararı falan da değildir. İlgili firmalar gelip araçları buradan alacak.

Kimin ne söylediği, bizimle bir iktidar yarışına girmesi ya da koltuğa meraklı olması, polemik üretmesi hiç umrumda değil. Sinek vızıltısı. Ekrem İmamoğlu

– Açıkladığımız şeyler vardı. Yol haritamızın ana felsefesi. En güncel konu fakirlik ne yazık ki. Biz sosyal politikalarımızı, açlık sınırı altında geliri olan ailelerimize yardım ulaştıran bir dönemi başlatacağız. Kreş imalatlarımız başlıyor. Bu israfla hayatın önceliklerine, kadına, çocuğa, yoksulluğa dönük işlere ayıracağız. Kaynaklarımızı iyi kullanma konusunda çok titiz davranacağız. Bazı işler yapılmış ama yanlış yapılmış. Bazı yapıların yerine doğru işler yapılsaydı çok farklı eserler ortaya çıkardı. İstanbul’un kaynakları doğru yönetilmesi Türkiye’nin işini kolaylaştırır.

“Yapılan tasarrufu açıklayacağız”

– Kıyafetle ilgili ihalemize aynı sayıda değil bakın, bir yıl sonra daha yüksek sayıda ürün almamıza rağmen 10 yerine 5 lira ödedik. 31 Aralık itibariyle yaklaşık olarak 6 aylık bir dönemi tamamlamış olacağız. Topluma ne kadar tasarruf ettik, hangi işleri önceledik bunları göstereceğiz. Dolayısıyla 31.12 bu bahsettiğiniz süreçlere yönelik olarak somut açıklamalar yaparak, gerekirse ince detayları açıklayarak toplumu aydınlatacağız. İhale sürecinde bir devrim yaratacağız.

x