Bakan Selçuk: İmam hatipler vicdan ile liyakatin bilim ve teknolojiyle birleştiği yerdir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan, Malatya’da, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından 16. İmam Hatipliler Kurultayına katıldı.

Bakan Selçuk, konuşmada imam hatiplerin vicdan ile liyakatin bilim ve teknolojiyle birleştiği yer olduğunu iddia etti. Bakan Selçuk, “Maddede manayı, kâinatta hikmeti, biyolojide azameti görmekle alakalıdır. İmam hatip okullarımız bu manada vicdanın ve liyakatin bilim ve teknolojiyle birleşerek insanlığa hizmet etmenin yolunu açıyor” dedi.

Ziya Selçuk: 1 milyon 300 bin İmam Hatipli var

Bakan, 5 bin 214 imam hatip okulunda 1 milyon 300 bin öğrencinin bulunduğunu anlatarak, “YKS’de ilk binde 130 imam hatipli öğrencimiz başarıya imza attı. İlk defa LGS’de ilk bine giren öğrencilerimiz Anadolu İmam Hatip Liselerimizi tercih etti.” dedi.

Bilal Erdoğan: Allah sonumuzu hayır etsin…

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan 16. İmam Hatipliler Kurultayı’nda, “Türkiye’de imam hatipler olarak bir imtihan dönemi yaşıyoruz. 20 yıl önce başka imtihanlarımız vardı şimdi başka imtihanlarımız var. Hangisi daha kolay, hangisi daha zor söylemek zor. Tabii Rabbimizin adaletinden sual olunmayacağına göre kaldırabileceğimiz bir yük olsa gerek. Allah sonumuzu hayır etsin diye çok çalışacağız. Sonumuzun hayrı da iman selametiyle göçmek olur inşallah” diye konuştu.