İmamoğlu’nun sandalyesi kırıldı, Erdoğan bakın ne dedi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki salonda seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanlarını ve kayyum olarak atanmış 3 büyükşehir belediyesi başkanvekilini kabul eden AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında sandalye diyaloğu dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu sandalyenin kırıldığı ancak son bir manevra ile düşmediği iddia edildi. Sandalyenin kırılmasının ardından Erdoğan’ın “Biz bir şey yapmadık, sen sandalyeyi kırdın, parasını ödemen lazım.” dediği ifade edildi.

Bunun üzerine salonda espriler havada uçuştu. Salonda, “Ayağı kaydırıldı” şeklinde espriler yapıldı. Bu arada her masada kimin oturacağı isim isim yazıldığı belirtiliyor. Yani kimin nerede oturacağı belliydi.

“PARASINI ÖDEMEN LAZIM”

Olay sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmamoğlu’na “Biz bir şey yapmadık, bak bu israfa girer oturduğun sandalyeyi kırdın. Parasını ödemen lazım.” dediği ifade edildi. İmamoğlu’nun ise “İkincisinde sağlam otururum” demesi üzerine toplantı salonunda gülüşmeler yaşandı.

İmamoğlu, 31 Mart’ta 13 bin oyla İBB seçimlerini kazanmış, Erdoğan İstanbul’da 13 bin oy farkla kimsenin ‘kazandım havasına’ girmeye hakkı yok” demiş, seçimlerin YSK tarafından iptal edilmesinin ardından tekrarlanan 23 Haziran seçimlerinde İmamoğlu 804 bin oy farklı belediye başkanı olmuştu.