Açılışa hazırlanan Cevizli Meydanı’nın son hali

İstanbul Kartal’ın Cevizli Mahallesi’nde açılışına çok az bir süre kalan Cevizli Meydanı’nın son hali ortaya çıktı. Kartal’da görevi aldıktan sonra tamamlanamayan projeleri bir an önce tamamlamak için çaba harcayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, bitirilemeyen bir projenin daha defterini kapatmak üzere.

7 gün esaslı olarak çalışmaların devam ettiği ve çok yakın bir tarihte hizmete sunulması planlanan Cevizli Meydanı’nın ilk aşamasını oluşturan “meydan ve park” kısmı yaklaşık 11 bin metrekareden oluşuyor.

cevizli-meydani

Bu devasa alanın yarısı, yani yaklaşık 5 bin metrekarelik alan ise yeşil alan niteliğini taşıyor.

cevizli-meydani

Ayrıca meydan projesinde yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda yer alan süs havuzu ise granit kaplama ve ebatlı kayrak taşından oluşuyor.

cevizli-meydani

Cevizli Meydanı’nda 800 metrekarelik ahşap zeminli bir amfinin yanı sıra 2 bin metrekarelik çatı bahçesi, ahşap oturma duvarları, dinlenme alanları ve kent mobilyaları da bulunuyor.

cevizli-meydani

Yaklaşık 500 metrekarelik bir alanı kaplayan 2 çocuk oyun alanında ise; temalı oyun grubu, çift ahşap tahterevalli, figürlü ahşap zıp zıp ve ahşap gondol salıncak yer alıyor.

cevizli-meydani

Projenin ilk aşaması olan “meydan ve park” kısmında sona yaklaşılırken, projenin ikinci aşaması olan “kültür merkezi ve yüzme havuzu” kısmında ise çalışmalar devam ediyor.

cevizli-meydani

Proje tamamen bittiğinde, ilk aşamada yer alan yeşil alanlar ve meydana; yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, revir, kurs birimleri, spor salonu, otoparklar, tuvaletler ve teras da eklenmiş olacak.

cevizli-meydani