OnePlus 7T ve 7T Pro ne zaman çıkacak, fiyatı ve özellikleri nedir?

OnePlus 7T ve 7T Pro ne zaman piyasaya çıkacak, fiyatı kaç para olacak? OnePlus 7T ve 7T Pro hakkında tüm detaylar.

- Yorumlar

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın, OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro olarak adlandırılacak yeni amiral gemisi modelleri hakkında geçmişte birçok kez sızıntı yapacaktır. Birden fazla kasa tasarımı sızıntısının ardından OnePlus 7T’nin dairesel kamera modülünü kullanmasını beklerken, OnePlus 7T Pro’nun hap şeklinde bir kamera modülünü kullandığı söyleniyor. Yeni bir sızıntı, OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro ile ilgili tüm özellikleri ortaya koymaktadır. OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro akıllı telefonlarının önümüzdeki ay tanıtılacağı söyleniyor.

OnePlus 7T özellikleri

Yeni sızıntılar Steve Hemmerstoffer nağmı değer OnLeaks’in izniyle Compareraja tarafından yayınlandı. OnePlus 7T, ekrana gömülü parmak izi tarayıcı ile birlikte 6.55 inçlik bir AMOLED ekrana sahip. Ekran, HDR 10+ desteği ve 90Hz yenileme hızına sahip. Beklendiği gibi, akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 855+ SoC ve bir Adreno 640 GPU’dan gücünü alıyor. 8GB RAM’e ve iki depolama değişkenine sahip olacak olan akıllı telefon; 128GB ve 256GB depolamaya sahip. Bu, OnePlus 7T ile ilgili önceki bir sızıntıya paraleldir.

Bu sızıntı, OnePlus 7T’nin f/1.6 diyafram açıklığına sahip 48 megapiksel birincil sensör, 2X optik zoom özellikli 12 megapiksel telefoto lens ve 16 megapiksel ultra geniş açılı sensörden oluşan, 120 derecelik görüş alanı olan üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını gösteriyor. Bu, OnePlus 7T modelinde öne sürülen ve üç sensörlü dairesel kamera modülünü belirten sızıntıya paraleldir. Ön tarafta, OnePlus 7T’nin EIS’li 16 megapiksel sensör kullandığı iddia ediliyor. Sızıntı, OnePlus 7T’nin pil kapasitesinin 3.800 mAh olacağı ve 30W Warp Şarj Cihazı ile birlikte geleceğini de gösteriyor.

OnePlus 7T Pro özellikleri

Öte yandan, OnePlus 7T Pro’nun QHD + çözünürlüğünde 6.65 inçlik bir AMOLED ekrana sahip olduğu iddia ediliyor. Ekrana gömülü parmak izi tarayıcı, 90Hz yenileme hızı ve HDR10 + desteği olduğu söyleniyor. OnePlus 7T Pro’nun Qualcomm Snapdragon 855+ SoC tarafından desteklendiği ve 8GB RAM ve 256GB depolama alacağı iddia ediliyor. Bu detaylar geçmişte de sızdırılmış. Telefon 48 megapiksel birincil kamerayı, 3x zoom’lu 8 megapiksel telefoto lensi ve 120 derecelik görüş alanına sahip 16 megapiksel ultra geniş açılı sensörü kullanacak şekilde tasarlanmıştır.

OnePlus 7T Pro, bir 4,085mAh batarya ve bir Warp Charge 30T şarj cihazı ile birlikte gelecek. Diğer OnePlus aygıtlarında olduğu gibi hem OnePlus 7T hem de OnePlus 7T Pro, Android 10 ile gelecek.

OnePlus 7T ve 7T Pro çıkış tarihi ve fiyatı

Bu cihazların 10 Ekim’de tanıtılacağı ve aynı kaynağa göre 15 Ekim’den itibaren satışa çıkacağı iddia ediliyor.

x