Pendik minibüsünde tacize uğrayan Melisa Sağlam’dan kadınlara önemli çağrı

İstanbul Pendik’te minibüse Ramazan ayında şortla girdiği için darp edilen Asena Melisa Sağlam, yargı sürecinde gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. RS FM’e konuşan Sağlam, “Ben, olay nedeniyle simge haline gelmiştim. Sanığın 45 ay ceza alması beni sevindirdi. Tacize uğrayan tüm genç kızlar bunu sosyal medyada paylaşsın. Utanacak olan biz değiliz onlar” diyerek kadınlara önemli bir çağrıda bulundu.

Şort giydiği için darp edilen Melisa Sağlam davasında karar açıklandı. Sanık 45 ay ceza aldı. Asena Melisa Sağlam, son dosyada sanık Ercan Kızılateş’in son mahkeme süreciyle 22 ay cezaevinde kalacak olmasını değerlendirdi.

Sağlam süreci şöyle anlattı:

Herkes bu davada yanımdaydı. Empati yapanlar beni destekledi. Onlar sayesinde bu kararlar çıktı. Serbest bırakılmıştı, halkın tepkisiyle yeniden tutuklandı. O zaman öğrenciydim. Şimdi çalışıyorum. Çoğu insan beni hatırlıyor.Melisa Sağlam

“TACİZE UĞRAYAN, SOSYAL MEDYADA PAYLAŞSIN”

Sağlam, tacize uğrayan, yaşam tarzı nedeniyle kötü muamele gören gençlere de şöyle seslendi.

Mağdur insanları görüyoruz. Sosyal medya üzerinden deşifre etsinler. Benim yaşıtlarım bunu yapıyor . artık benim olayımdan sonra, herkes video çekmeye başladı böyle konularda. Ben simge oldum. Kimse sessiz kalmasın. Bu görüntüleri paylaşsın. Olay utanılacak bir şey olabilir. Ama biz değil, tacizci utanmalı.”