Marmara Uluslararası Kent Forumu’nda belediyeler İstanbul’da buluşacak

- Yorumlar

İlk kez 1-3 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Marmara Urban Forum olarak da bilinen Marmara Uluslararası Kent Forumu (MARUF), şehirlerin tasarımı, dönüşümü ve yönetiminde önemli rol oynayan tüm paydaşları bir araya getirecek. 200’den fazla konuşmacı ve 3000’den fazla katılımcı ile bilgi, deneyim ve olanak paylaşımına zemin oluşturulacak.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda “Çözüm Üreten Kentler” sloganıyla düzenlenen MARUF; şehirlerin sorunlarının yanında, önemi ve fonksiyonunu da tartışmak için farklı seslerin bir araya geleceği, küresel ve yerel bilgilerin paylaşımına zemin hazırlayan bir platform olacak.

MARUF; kentleşme sürecinin bireyler ve toplumların hayatında ve kentte yarattığı ekonomik, politik, sosyal, ekolojik değişim ve sorunları çözüm yollarıyla birlikte yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeylerde dayanışma ve iş birliği içinde incelemeyi amaçlıyor.

Programda kentler ile ilgili 12 ayrı tema görüşülecek: Çevre ve İklim Değişikliği, Kentsel Teknolojiler ve Yenilik, Taşıma ve Hareketlilik, Kentsel Altyapı, Konut ve Çevre, Göç, Şehir Ağları, Yerel Kalkınma, Sosyalleşme, Dayanıklılık, Kamusal Alanalar ve Yönetim.

Forum katılımcıları arasında, İBB, Sancaktepe Bld., İKSV, Birleşmiş Milletler, Bursa B.Bld., Bağcılar Bld., Sakarya B.Bld., Edirne Bld., Tekirdağ B.Bld., Hollanda ve Danimarka Ticaret Bakanlığı gibi kurumlar bulunuyor.

x