İmamoğlu’nun çağrısı sonrası Hamidiye Su’ya destek çığ gibi büyüyor

- Yorumlar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir TV kanalında yaptığı açıklamalarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi olduğu Hamidiye Su’ya yönelik kamu kurumları başta olmak üzere birçok kurumun boykot başlattığını açıklaması sonucu destek çığ gibi büyüyor.

Hamidiye Su alarak sosyal medyada fotoğraf paylaşan vatandaşlar desteklerini böyle gösterirken CHP’li belediyeler de fiyat olarak rakiplerinden çok daha ucuz olan Hamidiye Su’ya geçmeye başladıklarını açıklıyor.

“İstanbul halkını Hamidiye Su almaya davet ediyorum”

İmamoğlu, “Eskiden İstanbul’daki bazı kamu kurumlarında Hamidiye Su kullanılırken, biz seçilince bu kurumlar Hamidiye Su almaktan vazgeçti. Bu bütün İstanbul’un suyu. Ben İstanbul halkını Hamidiye Su almaya davet ediyorum.” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı CHP’li Rıza Akpolat, İmamoğlu’nun Hamidiye Suyu çağrısı sonrası sosyal medya hesabından, “Ekrem İmamoğlu Başkanımızın çağrısına uyuyoruz ve Büyükşehir Belediyemizin suyuna sahip çıkıyoruz. Çok yakın bir zamanda Beşiktaş Belediyemizin iştiraki Beltaş’ın tüm işletmelerinde Hamidiye suyunu doyasıya içebileceksiniz.” açıklamasını yaptı.

x