iOS 13’e ilk güncelleme, iOS 13.1 beklenenden erken gelecek

- Yorumlar

Apple, iOS 13’ü nihayet piyasaya sürdü, ancak birkaç gün sonra önemli bir güncelleme daha alıyor olabilirsiniz. Şirket, iPadOS’un yayınlanması ve iOS 13.1’in çıkışı için 30 Eylül olarak verdiği tarihi 24 Eylül olarak değiştirdi.

Apple’ın nasıl ve neden bu kadar hızlandığına dair şu anda bir bilgi yok, bunun nedeni yazılım kararlılığından kaynaklanıyor olabilir. Bazı iPhone 11 kullanıcıları, iOS 13.0’daki hatalı davranışı fark ettiler. Belki de bu şikayeti daha fazla olay olmadan çözmek amaçlanıyor olabilir.

iOS 13.1 ile yeni özellikler

Bunun yanında bazı yeni özellikler de alacaksınız. Bildiğiniz gibi iPadOS, daha iyi çoklu görev yapma ve ana ekranda bir widget görünümü gibi daha fazla iPad’e özgü özellikler sunan büyük bir dönüm noktasıdır. İOS 13.1 güncellemesi, Haritalar’da ETA paylaşımı, otomatikleştirilmiş Siri Kısayolu eylemleri ve kurumsal cihazlar için veri ayrımı dahil olmak üzere 13.0’ün içini dolduran özellikler ekler.

Bu kesinlikle rafine bir sürüm değil, ancak en azından yeni özellikleri ve daha yumuşak bir genel deneyim görmek için uzun süre beklemeniz gerekmez.

x