İstanbul’da kültür-sanat atılımı şehir tiyatrolarıyla başlıyor

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 106. yılında yeni repertuvarını ve yeni sezon çalışmalarını, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirilen bir törenle basın ve kültür-sanat dünyasıyla paylaştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Kültür ve sanat herkes için ve her yerde olacak, tüm İstanbullular tiyatro ile buluşacak” sözlerinden hareketle oyunları yeni bir anlayış, yeni bir vizyonla sahneleyeceklerini vurgulayan İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı, “Seçim süreci sebebiyle çok kısa bir sürede hazırlanmak durumunda kaldık. İlerleyen günlerde daha iyiyi, daha güzeli yakalamak adına repertuarımızda değişiklikler olabilir. Bilimsel, mesleki ve etik ilkelere bağlı kalarak, sanata müdahale etmeden, yenilikçi kararlar alma noktasında kararlı ve cesaretliyiz.” dedi.

Şehir Tiyatroları’nda 2019-2020 oyunları

İBB Şehir Tiyatroları’nın Ekim ayında 2’si yeni, 26 oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazır olduğunu belirten Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da oyunlar hakkında bilgiler verdi.Uygur, bu sezon yeni olarak Ay, Carmela; Biraz Gelir Misin?, Mine, Gece Kulübü, Yaygara 70, Deli İbrahim, Tatar Ramazan, Bir Ziyaret, Ramses II, Çın Sabahta, İki Efendinin Uşağı ve yeni çocuk oyunları Peri Kızı Müzikali, Rüya, Yaşayan Sayfalar isimli oyunların sahneleneceğinin müjdesini de verdi.İBB Şehir Tiyatroları’nda Ekim ayında sahnelenecek oyunlar şöyle:

İki Efendinin Uşağı, Ay Carmela, Vahşi Batı, Karıncalar-Bir Savaş Vardı, Amanvermez Avni, Söz Veriyorum, Macbeth, Bizim Aile, Şahane Züğürtler, Saadet Hanım, Tatlı Kaçık, On İki Öfkeli Adam, Kahvede Şenlik Var, Hayal-i Temsil, Uzlaşma, Ocak’ta Bahar, Can Yeleği, Ben Çağırmadım, Hisse-i Şayia, Matruşka, Geç Kalanlar, Komik-i Şehir Naşit Bey, Hastalık Hastası, Nora-Bir Bebek Evi, Felatun Bey Rakım Efendi, Son.

x