İstanbul’da kimyasal yağmur paniği: Kartal Belediyesi’nden acil koduyla uyarı

- Yorumlar

Tuzla’da önceki gün bir kimya fabrikasında meydana gelen yangında çevreye zehirli gazlar salındı. Bilim adamları vatandaşları bugün yağan yağmura karşı uyarırken, aynı Ukranya’daki Çernobil felaketinde olduğu gibi, birçok kişi ise uyarıların gerçek dışı olduğunu belirterek, vatandaşlara rahatlatıcı açıklamalar yaptı. Ancak Tuzla’da birçok bölgede değişik doğa olayları yaşandı. Köpüklü sular ve sarı su birikintileri görüldü. Kartal Belediyesi’nden uyarı yapıldı.

Habertürk’ün yayınladığı bir videoda caddeden akan köpüklü yağmur suları görülürken, yanan fabrika yakınlarında sarı sulara rastlandı. Kartal Belediyesi de acil koduyla bir uyarı yayınlayarak vatandaşları yağmurla temas etmemeleri konusunda uyardı.

“Atmosferden inecek, yağmur altında kalmayın”

kartal-belediyesi-logo

Kartal Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bildiğiniz gibi önceki gün komşu ilçemiz Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren asfalt ve kimyasal madde üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı. Atmosferde birikmiş kimyasalların yeryüzüne inmesi ihtimaline karşı siz Kartallı komşularımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına, Cuma-Cumartesi-Pazar günü yaşanması beklenen yağış sırasında yağmur altında kalmamasını önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz.” denildi.

x