İmamoğlu: Pazar günü sahile gelenlerin bıraktıklarını 3 günde temizleyebiliyoruz

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pazar günleri sahile gelerek çöplerini toplamadan gidenlerle ilgili konuştu. Dünya Temizlik Günü nedeniyle Belgrad Ormanları’nda çok sayıda vatandaşla hem spor yapmaya hem de çöp toplamaya giden İmamoğlu, “Amacımız çöp toplamak değil, önemli olan yere çöp atmamak” dedi.

İmamoğlu şöyle devam etti:

“Arabayla giderken camdan çöpünü atanlar görüyoruz. Ya da sigarasını içen oradan atan. En çok canımı sıkan görüntülerdendir. Aynı zamanda bizim sahil aksında, az önce arkadaşlarıma da söyledim, pazar günleri pikniğe gelen insanların bıraktıklarını benim çalışma arkadaşlarım 3 günde ancak temizleyebiliyor. Pazar, pazartesi, salı; yani orada telef oluyorlar. 3 gün, yapmayın. Gelin o güzel alanları kirletmeyelim, ama kirletenleri de uyaralım güzel bir dille. Ben bu konuda söyleyeyim, İstanbullular kendilerini çocuklarına emanet etsinler, çocuklar bu konuda muazzam bilinçli ve duyarlı.”

Yapımı 1.5 ayda tamamlanan Sarıyer – Zekeriyaköy yolunun açılışını yapan İmamoğlu, 39 belediye başkanını 10 bölge masasında buluşturacaklarını ve ilçelere yönelik sorunları bir arada çözeceklerini söyledi.

x