Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf krizinde yeni gelişme

İstanbul Kartal’da Anadolu Adalet Sarayı’nda Kıvanç Tatlıtuğ’un davasının ardından bir hakimin Tatlıtuğ ile fotoğraf çekilip paylaşması tepkilere neden oldu. HSK, hakim hakkında soruşturma başlattı.

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un, sahte fatura kullandığı iddiasıyla ‘Vergi usul kanununa muhalefet’ suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın ardından 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görevli kadın hakim S.U., hemen bitişiğindeki salondan çıkan Tatlıtuğ’u duruşma salonuna davet etti. Tatlıtuğ ile hatıra amaçlı fotoğraf çektiren hakime S.U. daha sonra sanatçıya “Geçmis olsun” diyerek uğurladı.

“Perşembenin sürprizi” Kıvanç Tatlıtuğ

Hakime S.U. daha sonra Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafını Whatsapp’ından “Perşembenin sürprizi 🙂 ” notuyla paylaştı. Olan da bu paylaşımının ardından oldu. Hakimin rehberine kayıtlı bir kişi, bu görseli alarak sosyal medyada dolaşıma soktu. Tepkiler de çığ gibi büyüdü.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz da konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu ‘poz’ için inceleme başlatıldığını duyurdu. Ancak hakimin, Tatlıtuğ’un davasına bakan hakim olmaması nedeniyle bir ceza verilmesi beklenmiyor.