Rapçi Ceza: Üsküdar’da bütün sokakların elektrik kontrolünü ben yapardım

Ceza lakaplı rapçi Bilgin Özçalkan, çocukluğunun ve gençliğinin İstanbul Üsküdar anılarını Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Nevmekân Bağlarbaşı’nda anlattı.

Üsküdar sevdasını ifade eden Ceza, ‘’Üsküdarlı olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Maddi ve manevi açıdan çok şey öğrendim. Üsküdar bana çok şey öğretti ve birçok şeyi de Üsküdar’da kaybettiğim için yeri bende her zaman ayrı olacak. Biz Üsküdarlılar Zeynep Kamil’de doğup elli metre arayla Karacaahmet’e geçeriz’’ dedi.

Dönemin eski İETT garajı olan Nevmekân Bağlarbaşı hakkında anısını paylaşan Ceza, ‘’Burada robot yapıldığına dair bir söylenti vardı. Çocuk aklı işte. Dışarıdan geçerken zaten ne olduğunu bilmediğimiz tramvay ve trenleri görüyorduk. Bir gün kaçak olarak içeri girip burada dolaşmıştık. Tabi robot olmadığını anlamıştık.’’ dedi.

“Üsküdar’da bütün sokakların elektrik kontrolünü ben yapardım”

Müzik hayatına başlamadan önce yedi sene boyunca özel bir elektrik firmasında teknisyen olarak çalışan Ceza, ‘’Üsküdar’da bütün sokakların elektrik kontrolünü ben yapardım. Üsküdar ilçesinde gitmediğim sokak girmediğim apartman ve ev yoktur.’’ dedi.

‘‘Hayat Bildiği Gibi Gelsin’’ şarkısında Üsküdar’dan esinlendiğini ve rahmetli annesinden bahsettiğini belirten ünlü Rap sanatçısı ‘’Üsküdar çok özel bir yer. Bunu çok iyi bilen insanlardan biriyim. ’’ şeklinde konuştu.