Pendik’te kafe olması halka sorulan kütüphane nihayet açıldı

- Yorumlar

Pendik Belediyesi, 2018 yılında Bosnalı Şehit Çocukları Parkı’nı yenileceğini duyurduğu basın bildirisinde, parka bir okuma salonu inşa edileceğini ilan etmişti. Pendik eski belediye başkanı Kenan Şahin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den yeniden aday yapılmadı, yerine başkan olarak Ahmet Cin seçildi. AK Partili Ahmet Cin göreve geldikten sonra belediye, yapımı süren kütüphanenin bölge halkına “kütüphane mi, kafe mi olsun” diye sorulmasına karar verdi. Yükselen tepkilerin ardından oylama günü anket sorusu “kütüphane/kafe mi yoksa kafeterya mı olsun” şeklinde oylandı.

Sapanbağları, Yeşilbağlar ve Yeni Mahalle sakinleri tarafından kullanılan oylar ile halk kütüphane yapılmasını istedi. Parkla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Pendik Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Bosnalı Şehit Çocuklar Kütüphanesi’nin hizmete açıldığı belirtildi. Halihazırda her tarafta kırathaneler varken, bu yapının kütüphane olarak kullanılması bölge halkını sevindirdi. Kütüphane ile ilgili fotoğraflarda herhangi bir kafe görülmedi. Zaten yapı kafe olmaya müsait görünmüyor.

Bosnalı Şehit Çocukları Parkı

bosnali-sehit-cocuk-parki-kutuphane-2

Sapanbapları Mahallesi Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı içinde hizmet vermeye devam eden kütüphane, 3 bin 224 kitap kapasitesine sahip. Dışı olduğu gibi içi de Geleneksel Türk Mimarisiyle yapılan Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı’nı en çok ders çalışmak isteyen öğrenciler sevecek. Çünkü kütüphane,ağaçlar içinde oldukça sessiz ve huzurlu bir ortamda yer alıyor. Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı hafta içi ve Cumartesi saat 09.30 – 18.00 arasında hizmet veriyor.

x