Kartal Zabıta’dan okul önlerinde trafik kontrolü ve güvenlik önlemleri

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da zabıtalar okulların giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerin güvenliğini sağlamak için trafik uygulaması çalışmaları yapıyor. Araç trafiğinin yoğun olduğu Kartal’daki 30 okulun önlerinde uygulama yapan zabıta ekipleri, çocukların güvenli bir şekilde evlerine ulaşmasını sağlıyor.

Kartal Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, D 100 karayolunun üst kısmında kalan 15 ve alt kısmında kalan 15 okulda devam ederken, sabah 8’den itibaren okul önlerinde görev almaya başlayıp öğrencilerin okulla girişlerini sağlıyor. Öğleden sonra ise saat 14.00’da okulların önüne gelen ekipler, bu kez de öğrencilerin çıkışı sırasında trafik kontrolünü gerçekleştiriyor.

Kartal Çavuşoğlu Mahallesi’nde bulunan Sabri Taşkın İlkokulu da trafik uygulaması yapılan okullardan biri. Okulların dağılım saatlerinde görev yerlerini alan zabıta ekipleri, araç trafiğini de aksatmayacak şekilde öğrencilerin kara yollarından karşıya geçişlerini sağlıyor. Ekipler, yaşı küçük minikleri de zaman zaman kucaklayarak güvenli bir şekilde karşıya geçirirken yükü olan annelerin geçişine de yardımcı oluyor. Uygulama Kartal’ın farklı mahallelerinde bulunan 30 okulda hafta içi her gün devam ediyor.

Uygulama hakkında konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Geleceğimiz olan öğrencilerimizin huzurlu ve güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmeleri amacıyla yıl boyunca sürdürdüğümüz trafik uygulaması çalışmasıyla öğrencilerimizi zabıta personeli abilerine, ablalarına emanet ediyoruz. Böylece velilerimiz de çocuklarını huzurla okula gönderebiliyor. Zabıta ekiplerimiz bir yandan da okul önlerinde seyyar satıcı, uyuşturucu ve öğrencilerin güvenliğini ve sağlığını tehdit edebilecek her türlü olaya müdahale ederek öğrencilerin ve velilerin esenliği, huzuru ve memnuniyeti için çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

x