Kartal’da gece boyunca deprem mesaisi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, dün Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından önce teknik ekiple toplantı yaparak kriz masası kurdu, ardından riskli bölgelerdeki vatandaşları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kartal Belediyesi Kriz Merkezinde açıklama yapan Başkan Gökhan Yüksel, “Deprem sonrası ilçemizde önemli bir sıkıntı yaşanmamış, can ve mal kaybı olmamıştır. Belediye ekiplerimiz olası acil bir durum için 24 saat nöbettedir. Bir depremin gün ve saat verilerek önceden kestirilmesi günümüz teknolojik imkanlarıyla mümkün değildir. Resmi kurumlar tarafından yapılmayan hiç bir açıklamayı lütfen dikkate almayalım. Acil bir durumda 05321369090 numaralı WhatsApp hattımızdan belediyemizle iletişime geçebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Deprem mesaisi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in başkanlığında kurulan Kartal Belediyesi Kriz Masasında 24 saat esaslı çalışma programı oluşturuldu. Kriz masasındaki personel, sabaha kadar görevlerine devam etti. Teknik elemanlardan oluşan hasar tespit ekipleri de vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirerek sabaha kadar binalarda incelemelerde bulundu.

kartalda-deprem-mesaisi-2.jpg

Depremin ardından vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun tempoda çalışan Kartal Belediyesi Kriz Merkezine sadece dün 103 şikayet ve başvuru geldi.