Orhantepe Mahallesi istim üstünde, vatandaşlar tedirgin

İstanbul’da dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından riskli bölgelerde ikamet eden vatandaşlar bir daha korku ve dehşeti yaşadı. 6 Şubat’taki Yeşilyurt Apartmanı faciasının üstünden henüz 7 ay geçmişken.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Orhantepe Mahallesi’nde riskli bölgelerde gece boyunca ziyarette bulundu. Burada bir grup vatandaşla sohbet eden Başkan Yüksel, Orhantepe’deki dönüşüm süreciyle ilgili bilgi verdi.

orhantepe-mahallesi-deprem-1.jpg

Yüksel, ” Yeşilyurt apartmanın yaşanan vahim olayın ardından Orhantepe’yi dönüştürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Tek önceğilimiz bu iş. Ancak İşin bir kısmı vatandaşta bitiyor. Sizin bir araya gelmeniz, birlik olmanızdan başlıyor.En az 3’te 2’lik çoğunluk sağlayan adalarda biz adım atabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

orhantepe-mahallesi-deprem-2.jpg

6 Şubat 2019’da Kartal’ın Orhantepe Mahallesi’nde Yeşilyurt Apartmanı çökmüş, felakette 21 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın ardından 31 Mart 2019’da belediye başkanı seçilen Gökhan Yüksel, sık sık Orhantepe Mahallesi’ne ziyaretlerde bulunarak vatandaşlara bilgi veriyor. Kartal Belediyesi’nin Orhantepe Mahallesi’nde dönüşüm için çalışmaları sürüyor. Belediye son olarak Orhantepe Mahallesi’nde kentsel dönüşüm danışma merkezi kurdu.