Hiç kreşi olmayan İBB’den ilk kreş için Pendik’te temel atma töreni

- Yorumlar

23 Haziran’da İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce yaptığı açıklamada İBB’nin hiç kreşinin olmadığını söylemişti. İmamoğlu göreve geldikten sonra birçok israfı keserken, israflardan kestiği paralarla 150 kreş açmayı planlıyor. Bu kreşlerden ilki için Pendik’te temel atma töreni yapılacak. İlk aşamada 11 kreşin temeli atılacak.

“Yuvam İstanbul” projesi kapsamında 28 Eylül Cumartesi günü 11 ilçede kreş temeli atılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İstanbul’un bütün çocukları eşit olacak” vaadi hayata geçiyor.

1,5 milyona yakın okul öncesi çocuğun bulunduğu İstanbul’da, İBB çok önemli bir eğitim projesine imza atıyor.“Yuvam İstanbul” projesi kapsamında yapılacak “150 Yeni Kreş” için ilk etapta 11 ilçede temel atılıyor.

0 – 6 yaş arası çocuklara hizmet verecek kreşler, okul öncesi eğitimi alamayan çocukları akranlarıyla eşitleyecek. Annelerin de istihdama ve sosyal hayata daha çok katılmalarını sağlayacak. Mutlu çocuk ve mutlu anne sayısı arttıracak “Yuvam İstanbul” projesinin tanıtımı ve 11 kreşin temel atma töreni, 28 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’te İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla Pendik’te gerçekleştirilecek.

x