Erdoğan demişti, elektronik sigara tamamen yasaklanıyor

- Yorumlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Yeni Yasama yılı resepsiyonunda yaptığı açıklamada “Elektronik sigara, ülkeye girişi dahil olmak üzere yasaklı hale gelecek” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda ABD ziyaretinin hemen öncesinde, “Ben hala paket toplamaya devam ediyorum. Bazılarında sigara ön cepte duruyor hemen çekip alıyorum. Bir de elektronik sigara hikayesi var. Sanki neymiş dudak alışkanlığı var ya ondan dolayı yoksa zararı yok. Hepsi hikaye. Ve onda bir de gümrükte bazı sıkıntılar var maalesef sayın Bakanım da bunu duysun. İçişleri ve gümrük muhafaza çok daha yoğun bir savaşa girip ülkemize girişini yasaklamayla işi çözeceğiz.” demişti.

Erdoğan’ın söylemi gerçek oldu. Elektronik sigara tamamen yasaklanıyor. Erdoğan geçtiğimiz günlerde nargile hakkında da olumsuz görüşler paylaşmıştı. Nargilenin yasaklanıp yasaklanmayacağı bilinmiyor. Erdoğan, “Nargileyle mücadele ve nargile konusunda da aynı mücadelemizi sürdüreceğiz. Nargile sigaradan az zararlıdır diyenler saflığa yatıyor. Tam aksine daha zararlıdır sigaradan.” demişti.

x