Hamidiye Su, Yemeksepeti’nde satılmaya başlandı

İstanbul halkına ait olan İBB iştiraki Hamidiye Su ile bazı kamu kuruluşlarının anlaşmalarını sonlandırmasının ardından vatandaşlardan destek çığ gibi büyüyor. Sultan Abdülhamid’in kurduğu Hamidiye Su, son günlerde büyük baskı altında. Firma ile anlaşması olan kamu kurumları birer birer sözleşmelerini sonlandırıp özel firmalarla anlaşma yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait Hamidiye suyunu almaya bırakan kurumlar arasında Kültür ve Sanayi Bakanlıkları, Milli Saraylar İdaresi, Vakıfbank, Kadir Has Üniversitesi de bulunuyor.

Yemeksepeti’nin perakende alışveriş uygulaması Banabi de Hamidiye Su’nun uygulama üzerinden alınabileceğini belirterek bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda Hamidiye Su görsellerine yer verilirken “Yemeksepeti banabi üzerinden 500 ml ve 1.5 L Hamidiye Su sipariş edebilirsiniz,” ifadeleri kullanıldı. Paylaşım binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından beğenildi.

Hamidiye Su fiyatları, tek alımlarda diğer özel su firmalarının fiyatlarından oldukça ucuza satılıyor.

Öte yandan Kadıköy Belediyesi de Hamidiye Su’ya geçtiğini duyurdu. Bazı özel ve kamu kurumları Hamidiye Su ile sözleşmesini iptal ederken Kadıköy Belediyesi, İBB’nin iştirak şirketi ile yeni bir sözleşme imzaladı. Belediye artık tüm birimlerinde Hamidiye Su kullanacak.