TKP’lilerden Kartal’da uyuşturucu ile mücadele

İstanbul Kartal’da TKP mahalle birimleri, Semt Evleri ve gençlik örgütünün çağrısıyla uyuşturucu ve bağımlılıklarla mücadele buluşması gerçekleştirilecek. Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından 5 Ekim 17:30’da Kartal’da Özçin Sokak Kermes Alanında, ‘Uyuşturucu ve Bağımlılıklarla Mücadele Buluşması’ gerçekleştirilecek. Buluşmada uyuşturucu ile mücadele üzerine söyleşiler gerçekleştirileceği gibi katılanlar bağımlılıklarla mücadele konusunda bilgilendirilecek. Etkinlikte bağımlılık konulu resim sergisi ile beraber müzik dinletileri de gerçekleştirilecek.

Etkinliğin çağrı metni ve programı şöyle:

BAĞIMLILIKLARA BOYUN EĞME!

“İçinde yaşadığımız sömürü düzeni ve patron sınıfı emeğimizi çalmakla yetinmiyor. Sömürüyü örtülü hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Bizleri tüm sorunların kaynağı haline gelen bu köhnemiş düzeni yıkmaktan alıkoymaya çalışıyor. Yan yana gelmemizden, gücümüzün farkına varmamızdan korkuyor, yalnızlaştırıyor.

Uyuşturucu; bazen sosyalleşmenin bir yolu, bazen işsizliğe mahkum edilen gençlerin kaçışı, bazen zor bir günün ardından rahatlamanın bir aracı olarak lanse ediliyor. Oysa bunların hiç biri gerçek değil. Uyuşturucu gün geçtikçe yaygınlaşıyor, çeteler aracılığıyla mahallelerimizde bizleri zehirliyor. Uyuşturucu yalnızlaştırıyor, bireyselleştiriyor ve yavaş yavaş öldürüyor.

Düzenin yarattığı sorunların çözümünden bir kaçış olarak kimi zaman da alkol önümüze konuyor. Oysa alkol; boş vermişlik, topluma ve yaşama duyarsızlık dışında bir sonuç ortaya çıkarmıyor. Sigara ise stresin ilacı olarak sunuluyor. Oysa stresi yaratan geçim sıkıntısı, patron baskısı, ödenmeyen ücretler oluyor. Patronlar karlarına kar katarken, vergi borçları siliniyor, krizin faturası emekçilere kesiliyor. Onların yatları katları ne güne duruyor? Öyleyse bu düzen değişmeli! Bağımlılıklar bir bataklık gibi bizi içine çekerken, onlar bu bataklığı da bir kar makinesine çevirmenin yolunu buluyor. Boyun eğmeyelim, bu bozuk çarka çomak sokalım, köhnemiş düzenlerini başlarına yıkalım! Biz hazırız! Örgütleniyor ve sesimizi çoğaltıyoruz. Sömürü düzenini ve tüm pisliğini söküp atacağız. Tüm Kartallıları gençliğimizi, geleceğimizi, hayatımızı karartanlara karşı, uyuşturucuya ve bağımlılıklara karşı yapacağımız buluşmada yan yana gelmeye çağırıyoruz.”

tkp-kartal-uyusturucu.jpg