Instagram’dan Threads mesajlaşma uygulaması

- Yorumlar

Instagram, yalnızca en yakın arkadaşlarınız tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir mesajlaşma uygulaması olan Threads’ı tanıttı. “Yakın arkadaşlarınız” listenizle kısa sürede metin, fotoğraf ve video paylaşmanıza olanak sağlayan uygulama, Instagram için bir tamamlayıcı olacak. Aynı zamanda, konumunuzun, durumunuzun ve diğer mahrem verilerinizin sürekli, pasif bir şekilde paylaşılmasını da sağlayabilir. Bu durum, hem gizlilik endişelerini ortaya çıkarır, hem de bazı kişilerin yakın arkadaş listesini nasıl kullandıklarını tekrar gözden geçirmelerine neden olur.

Threads üç temel bileşene sahiptir. İlki, uygulamayı açtığınızda varsayılan ekran olan kameradır. Sadece fotoğraf ve video çekmek için. Burada filtre yok. Bu uygulama aynı zamanda yakın arkadaşlarınız için özelleştirilebilir kısayollar sunar, böylece uygulamayı öncelikle iki veya üç kişiye mesaj göndermek için kullanırsanız, profil resmini kamera ekranının en altına yerleştirebilirsiniz. Resminizi çekin, fotoğraflarına dokunun ve göndermek için yukarı kaydırın. Bir kerede fotoğraf çekmek ve göndermek oldukça hızlıydı.

Instagram Threads özellikleri

Threads’ın ikinci bileşeni, Instagram’daki doğrudan mesajlarınızı yansıtan ancak yakın arkadaşlarınızla sınırlı olan gelen kutusudur. Bu, muhtemelen hayatınızdaki en kısa gelen kutusunun olacağı anlamına geliyor – “yakın arkadaş listesinde ortalama 2-3 kullanıcı oluyor”, diyor Instagram’ın ürün geliştirme yöneticisi Robby Stein. Tüm katılımcıları yakın arkadaşlarınızdan oluşan grup sohbetleri de burada yer alır.

Son olarak, Threads’in en tartışmalı yönü gibi görünen durum ekranı var. Bir durum oluşturmak için bir emoji seçip birkaç kelime yazın veya Instagram’ın oluşturduğu çok sayıda önceden doldurulmuş durumdan birini seçin. Ardından, Instagram’a durumunuzu ne kadar süre boyunca açık tutacağınızı söyleyin (bir ila dört saat arası).

İsterseniz otomatik duruma geçebilirsiniz. Örneğin, Instagram ne zaman evde ve işte olduğunuzu öğrenecek ve buna göre durumu güncelleyecektir. Instagram, tam konumunuzu depolamayacağını söylüyor, ancak bilgiyi “bağlam” oluşturmak için kullanıyor. Evde olursanız, dışarı çıkmak isteyebilirsiniz; eğer işteyseniz, muhtemelen bir süre orada tıkılı kalmışsınızdır diye düşünecek. Her durumda şirket, durumunuzun yalnızca yakın arkadaşlarınız tarafından görülebileceğini söylüyor.

x