İstanbul’de gece dehşet fırtınada çok sayıda ağaç devrildi

İstanbul’da gece etkili olan fırtınada çok sayıda ağaç devrildi, yollar gölete döndü. Akşam saatlerinde etkili olan rüzgar ve yağış, gece saatlerinde kuvvetli fırtına ve sağanak yağışa döndü.

İstanbul’da Kartal, Maltepe ve Pendik’te özellikle daha çok etkili olan hava olayında, çok sayıda ağaç devrildi. Haberin fotoğrafında Kartal24.com tarafından Cevizli’de devrilen bir ağacın fotoğrafı verilmiştir. Meydana gelen şiddetli yağışlar sırasında birçok apartmanda balkonlarda veya terasta yer alan eşyalar devrildi.

Yağış sırasında İtfaiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait ekipler, su birikintisi riski taşıyan yol ve bölgelerde önlemler alırken bazı bölgelerde trafik akışını yönlendirmeye çalıştı. Gün doğumuyla beraber yağıştan etkilenen ilçelerde belediye ekipleri hayatı normale döndürmek için gerekli çalışmaları ve temizlik çalışmalarını gerçekleştirdi.

İstanbul’da yağışlar bugün de devam edecek. The Weather Channel’ın hava durumu raporuna göre bu gece de saat 3 ile 6 arasında şiddetli yağışlar bekleniyor.