Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı ilk oturumunda neler konuşuldu

Kartal Belediye Meclisi, 8. Dönem 1. Toplantı Yılı Ekim Ayı 1. Oturumu bugün Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in başkanlığında toplandı.

Oturumda konuşan AK Partili Meclis Üyesi Nizamettin Altıntaş, depremden dolayı “Deprem ve kentsel dönüşüm komisyonu” adıyla bir komisyon kurulmasını istedi. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, öneriden dolayı teşekkür etti. Belediyenin hali hazırda “Afet ve deprem komisyonu” adıyla bir komisyonu olduğunu ve bunu daha aktif hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Ardından 5.8’lik depremin olduğu gün yapılan çalışmaları anlattı. Konuşmayı alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Abübekir Dağ’dan Cevizli Meydanı ismine eleştiri: Orhantepe olsun

Daha sonra AK Partili Meclis Üyesi Abübekir Dağ konuşmasını yaptı. Dağ, Orhantepe Mahallesi’ndeki meydana Cevizli Meydanı adının verilmesini eleştirdi. Parkın adının Orhantepe Meydanı olarak değiştirilmesini istedi. Konuşmayı alttaki videodan izleyebilirsiniz.

İbrahim Yıldırım Ateş çevre sorunlarına dikkat çekti

Ardından İyi Partili Meclis Üyesi İbrahim Yıldırım Ateş konuşmasını yaptı. Ateş, çevre sorunlarından bahsederek Türkiye ve dünyanın karşı karşıya olduğu çok büyük tehlikeye dikkat çekti. Ateş, Türkiye’nin yabancı ülkelerden çöp ithal etmesini eleştirerek ülkemizin yabancı ülkelerin çöp kutusu haline geldiğini söyledi. Konuşmayı alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Son olarak AK Partili Meclis Üyesi Nurten Ergür konuşmasını yaptı. Ergür konuşmasında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı överek merkezi hükumetin gerçekleştirdiği bazı hizmetleri anlattı. Sonuncu konuşmayı ise CHP’li Meclis Üyesi Gülay Boyraz yaptı. Boyraz, 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana geçen dönemde gerçekleştirilen belediye hizmetlerini anlattı.

Oturumun tamamını alttaki videodan izleyebilirsiniz:

Konuşmaların ardından gündem maddeleri oylanarak oturum sona erdi.