Ferdi Tayfur: Türkiye’nin güvenli bölge planını çok yerinde buluyorum

- Yorumlar

Şarkıcı Ferdi Tayfur, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten çok güzel ve vefalı bir insan” dedi.

Sabah’a yaptığı açıklamalarda Tayfur, “İçinde bulunduğumuz koşullarda Türkiye’nin güvenli bölge planını çok yerinde buluyorum. Amerika yine kalleşlik yapıyor bu konuda da. Onun işi gücü silah satmak, başka bir amacı yok” ifadelerini kullandı.

Tayfur’un açıklamalarından satır başları şöyle:

– Başka vatanımız yok, ülkemize bir şey olursa ancak sığınmacı olarak yaşarız başka topraklarda; bunun farkına varalım. Toprak bütünlüğümüzü ve Misak-ı Milli sınırlarımızı korumamız için ne gerekiyorsa yapmalıyız.

– Ülke olarak kenetlenmek zorundayız, başka çaremiz yok. Ülkemizin kalkınması için her alanda topyekûn mücadele vermeliyiz.

– Devlet Bey ile aynı topraktanız, Çukurovalıyız. Aynı havayı solumuşuz. Şivemiz aynı. Adı Devlet zaten. Ülke, bayrak ve vatan için ne gerekiyorsa onu yapıyor.

– Zaten Erdoğan, vefakarlığından dolayı ihanete uğruyor çevresinden. Onun iyi niyetini kullanan riyakarlar ihanet ediyor ona. Bu konuda dikkatli olmalı. Erdoğan, bir adamın elini sıkıp söz verdiği zaman dönmüyor sözünden. Dış politikada da böyle. Bir ülkeyle el sıkışıp anlaştığı zaman kötü olmak istemiyor.

x