Instagram, takip sekmesini kaldırıyor

- Yorumlar

Instagram’da arkadaşlarınızın beğenilerini, yorumlarını ve takip ettiklerini gösteren Takip sekmesi bu hafta kaldırılıyor. Şirket, ağustos ayından itibaren sekmeyi bazı kullanıcılar için A/B testi amacıyla sessizce kaldırdı ve Instagram bu özelliğin bu hafta tam olarak kaldırılacağını doğruladı. Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra, iki sekmeli özellik teke inecek ve sadece sizinle ilgili aktivitileri gösterecek.
Instagram’ın başkanı Vishal Shah’a göre, sekme uygulamayı basitleştirmek için ve çoğu insanın bilmediği bir özellik olduğu için kaldırıldı. Shah, “İnsanlar faaliyetlerinin her zaman su yüzüne çıktığını bilmiyorlardı. Yani amacına hizmet etmeyen bir özellik var ve insanlar durumu öğrendiklerinde şaşırıyorlar.” dedi.

instagram-takip-sekmesi.jpg

Sekmenin kaldırılmasından sonra, Kalp düğmesine tıkladığınızda, daha önce olduğu gibi yalnızca kendi etkinliğinizi görürsünüz.

Instagram bugün sadece bu değişikliği duyursa da, birçok kullanıcı sekmeye erişimini kaybetti. Şirket, takip sekmesinin bugünden başlayarak kaldırıldığını, ancak tamamen kaldırılmasının bu haftanın kalan kısmında tamamlanacağını belirtti.

x