Beykoz’da atığını getirenlere ekmek bedava

İstanbul Beykoz’da ambalaj atıklarını getirenlere ekmek verilecek. Beykoz Belediyesi’nin “Ekmeğini Çöpten Çıkar” adıyla başlattığı proje kapsamında her 5 kg ambalaj atığı karşılığında Halk Ekmek’ten 1 ekmek hediye verilecek.

Proje ile vatandaşlar, kullandığı ürün ambalajları çöpten ayıklayarak biriktirecek. Biriktirilen ambalajlar atık toplama noktaları ve Atık Getirme Merkezleri’ndeki personeller tarafından teslim alınacak. Tartılan atıklar sonucunda belediye tarafından vatandaşlara dağıtılacak olan akıllı kartlara teslim edilen miktara karşılık puan yüklemesi yapılacak. Bunun sonucunda vatandaşlar her 5 kg ambalaj atığı karşılığında 1 adet 300 gr’lık ekmek almaya hak kazanacak.

5 Kilo Atık Getirene Halk Ekmek’ten 1 Ekmek Hediye

Beykoz Belediyesi’nin çevre kirliliğinin önlenmesi, geri dönüşüme teşvikin artması, ekonomiye katkı sağlaması, ambalaj atıklarının ayrı toplanması konusunda farkındalık oluşturması amaçlanan proje kapsamında belediye mühendisleri mahalleleri dolaşarak ilçe sakinlerine katılımı artırıcı bilgilendirme ve tanıtım yapıyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında pilot bölge olarak ise öncelikle Soğuksu Mahallesi’nde çalışmalar başladı. Programın diğer mahallelerde de uygulanması hedefleniyor.