Call of Duty: Mobile, 1 haftada 100 milyondan fazla indirildi

- Yorumlar

Call of Duty: Mobile, yayınlandıktan sonra 1 hafta içinde 100 milyon indirmeyi aştı. Call of Duty: Mobile’ın ilk haftasında 100 milyon indirmeyi aştığı öğrenildi.

Bu rakamlar, Activision’ın oyunun piyasadaki ilk üç gününde 35 milyon indirmeye ulaştığını duyurmasından birkaç gün sonra geldi. Rakamın önemini anlayabilmek açısından; PUBG, Fortnite ve Apex Legends, ilk haftasında sırasıyla 26,3 milyon, 22,5 milyon ve 25 milyon indirmeye sahipti. Ek olarak, Mario Kart Tour ilk haftasında 90 milyon indirmeye, Pokemon Go ise 2016’da ilk haftasında 85.6 milyon indirmeye ulaştı.

Call of Duty: Mobile, Activision, Tencent ve TiMi Studios arasındaki ortaklıkla piyasaya sürüldü. Oyun, önceki Call of Duty oyunlarından farklı konumlar ve karakterler içeren ücretsiz mobil bir oyundur. Ayrıca Fortnite ile benzer bir tarzda bir battle royale modu sunuyor.

Oyun, iOS ve Android’de şu anda yayınlanmış durumda. Daha fazla Call of Duty arıyorsanız, Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’de çıkıyor.

x