Erdoğan: Yol hayattır, yol medeniyettir

- Yorumlar

Sırbistan, Bosna-Hersek ve Türkiye Üçlü Zirvesi için Sırbistan’da bulunan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sırbistan ve Bosna Hersek’de ulaşım konusunda atılacak adımlardan bahsederek “Zira her zaman benim bir ifadem var; yol hayattır, yol medeniyettir” dedi.

Erdoğan, her iki ülkeye de tavsiyelerde bulunarak ulaşım ve otoyol konusunda atılacak adımların da önemine değindi. Ziyaret sırasında, Sırbistan Devlet Karayolları Kurumu ve Türk şirketi Taşyapı arasında daha önce imzalanan ve inşaatı başlayan Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesi için temel atma töreni de yapıldı.

Erdoğan, şunları söyledi:

Ulaşım noktasında, otoyollar konusunda atılacak adımlar inanıyorum ki Sırbistan-Bosna Hersek arasında çok çok önemli gelişmelere, kalkınmaya vesile olacaktır. Zira her zaman benim bir ifadem var; yol hayattır, yol medeniyettir. Eğer bunu gerçekleştirirseniz ki Belgrad ile Sarajevo arasında bu otoyolun yapılmış olması, yapılacak olması bütün bölgedeki iskanı, yerleşimi ayrıca verimli hale getirecek, buralardan göçü de engelleyecektir. Tam aksine bunların yapılmasıyla burası birer çekim alanı haline gelecek ve çekim alanı haline gelmesi de buralarda yaşayan insanların artık kendi topraklarını terk etmesi de mümkün olmayacaktır.

x