Red Dead Redemption 2, PC’de 4K ve HDR’ı destekleyecek

- Yorumlar

Rockstar Games, geçen hafta Red Dead Redemption 2’nin 5 Kasım’da PC’ye geleceğini açıkladığında, stüdyo yeni sürümün çeşitli geliştirmeler içereceğini söyledi. Oyun artık ön siparişe sunuluyor, Rockstar bu gelişmeleri ayrıntılı olarak anlattı. Bu durumda, çoklu monitör kurulum desteği, geniş ekran çözünürlükleri ve konsollarda hedeflenen oyun saniyede 30 karenin üzerindeki kare hızları desteğinin yanı sıra, hem 4K hem de HDR için destek bekleyebilirsiniz.

Oyunları bilgisayarda oynamayı seven veya oyun oynamak için bilgisayarı olan oyun severler, Red Dead’i oynamak için bir yıl beklemek zorunda kalmasına rağmen; iyi haber şu ki Rockstar’ın oyuna sonradan getirdiği tüm ek geliştirmelerden yararlanabilecekleri. İyi bir örnek HDR. Red Dead Redemption 2 konsollarda ilk ortaya çıktığında, PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri oyunun HDR uygulamasında garip bir şey fark ettiler. Digital Foundry tarafından yapılan bir araştırma sonunda Red Dead’in HDR modunun çoğunlukla hiçbir şey yapmadığını tespit etti. Rockstar daha sonra mayıs ayında oyunun 1.09 yamasını çıkardığında özelliği düzeltti.

Daha küçük grafiksel geliştirmeler de var. Şirkete göre, Red Dead Redemption 2 oyunu, konsol versiyonunda olduğundan çok daha fazlasını görmenize izin verecek şekilde çekim mesafelerinin artmasını sağlayacak. Ek olarak, Rockstar hem gündüz hem de gece aydınlatmasının yanı sıra gölgeler ve yansımalar daha iyi göründüğünü iddia ediyor. Son olarak, geliştirilmiş dokular sayesinde bitkiler ve hayvanlar daha gerçekçi görünecektir.

Rockstar ayrıca PC sürümüne eklediği tüm yenilikleri, atları ve eşyaları da listeledi. Öne çıkan özellikler arasında daha önce Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi çok oyunculu moduna özel olan bazı silahlar bulunuyor.

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games Launcher’da ön sipariş verilmeye açıldı. Oyunu doğrudan Rockstar’dan ön sipariş verirseniz, stüdyodan hediye olarak iki ücretsiz oyun alacaksınız. Oyun aynı zamanda Steam’e gelecek, ancak kasım yerine aralık ayında.

x