CHP, 24 Anadolu ilini hedefe koydu

CHP’nin oy arttırma hedefiyle 24 ili hedefine koyduğu ve bu illerde İstanbul modeliyle özel strateji uygulayacağı öğrenildi. Belirlenen illerde CHP’nin etkinliği arttırılacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 1 yıl boyunca 24 ili ziyaret edecek.

CHP’nin belirlediği iller arasında Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat bulunuyor.

Anket çalışmaları ve saha analizleriyle partinin oyunu artırma potansiyeli yüksek olan söz konusu 24 ilde görevlendirilen milletvekilleri, bu kapsamda illerdeki CHP’ye yakın olmayan sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve kanaat önderleriyle görüşmüştü. Edinilen bilgiye göre 24 ile ilişkin partide özel bir strateji uygulanması benimsendi.

İstanbul’da vatandaşla bire bir temas kurarak gerçekleştirdiği kampanyada olduğu gibi 24 ilde de vekillerin vatandaşlarla bire bir iletişim kuracağı öğrenildi.