Dilovası Belediye Başkanından vatandaşa: Adam yerine koydum sizi

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Hamza Şayir vatandaşlara “Adam yerine koydum sizi” dedi. Vatandaşlar Şayir’e büyük tepki gösterdi.

İddiaya göre bölgedeki arıtma tesisinden kimyasal koku geldiğini söyleyen Diliskelesi Mahallesi halkı fabrika önünde toplandı. Olay yerine gelen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir tepki ile karşılaşınca mahalleliye, “Gelir gelmez elinizi sıktım adam yerine koydum sizi” dedi.

HAMZA ŞAYİR’E BÜYÜK TEPKİ

Kocaeli Dilovası ilçesi Diliskelesi Mahallesi’nde geçtiğimiz gün mahalleli kötü koku sebebi ile isyan etti. Arıtma tesisinden kaynaklandığı iddia edilen kokunun 2 gün sabaha kadar sürmemesi bardağı taşıran son damla oldu. Mahalle halkı, fabrikaya gelerek durumu protesto etti.

Toplanan kalabalığın sorunlarını dinlemek için Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir fabrika önünde geldi. Koku ile ilgili vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Şayir, “Beni dinlersen iyi olur. Biz niye buradayız? Bir şey konuşuyorum. Dinlemek istemeyen gidebilir” dedi. Başkan Şayir’in sözleri sonrası mahalle halkı tepki göstermek için alandan ayrılmaya başladı. Durum karşısında sinirlerine hakim olamayan Şayir, “Dinlemeyecektin neden çağırdın o zaman” diyerek çıkıştı.

“BEN SENİN MÜLKİ AMİRİNİN LAN”

Mahallelinin, “Zamanında gelecektin kaymakam bey ondan erken geldi” karşılık verdi. Daha sonra kalabalıkta yaşanan arbedede bir vatandaş “Bana bu kadar insanın içinde hakaret etti ben davacıyım” dedi. Şayir ise “Davacı olabilirsin, sen bunu siyasileştiremezsin. Siyasetle burayı bu hale getirenlere lanet olsun. Bu hale getirenler utansın. Ben nereden bileyim burada koku var. Açın programlarıma bakın. Gelir gelmez elinizi sıktım adam yerine koydum sizi. Ben senin mülki amirinim lan!” dedi. Sözlü arbede fabrika önünde bulunan bir kişi olayı cep telefonu ile görüntüledi.