Pendik’te çocuk parkına ateş ederek bir çocuğu vuran şahıs salındı

İstanbul Pendik’te 21 Ağustos 2018’de parkta oynayan çocukların üzerine ateş açan ve 7 yaşındaki bir çocuğu sırtından vuran zanlı hakkında 23 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame sonucu açılan davada, parka ateş açan şahıs salındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Pendik Dumlupınar mahallesindeki bir çocuk parkında 21 Ağustos’ta parkta oynarken gürültü yapıyorlar diye ateş açarak bir çocuğu vuran şüpheli hakkında,’çocuğu öldürmeye teşebbüs’ ile ‘korku, kaygı ve panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme’ suçlarından toplam 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle düzenlenen iddianame sonucu yapılan yargılamada tahliye kararı verildi.

Olayın ilk gerçekleştiği zaman gözaltına alınıp serbest bırakılan ve tepkiler sonucu tekrar gözaltına alınan şüpheli hakkında 23 yıla kadar hapis istendi. Hazırlanan iddianamede, kız çocuğu H.D’nin çocuk parkında arkadaşları ile oynarken şüpheli B.B’nin çocuklara ateş ettiği anlatıldı. İddianamede, B.B’nin suç tarihinde ‘yaralama’ ve ‘korku, kaygı ve panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme’ suçlarından tutuklandığı hatırlatılarak, şüphelinin evinde yapılan aramada ise olayda kullanıldığı belirtilen silahın bulunamadığı vurgulandı.

Barış B.’nin yargılandığı davanın duruşması Kartal’daki İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşma sonucu şahıs adli kontrol şartıyla salındı.