İBB’den maddi durumu yetersiz vatandaşların çocukları için ‘Halk Süt’ yola çıktı

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), devrim niteliğinde bir proje ile İstanbullu çocukların geleceklerini güvence altına alıyor. Daha sağlıklı beslenen ve zeki insanların yetişmesini sağlayacak proje ile maddi durumu yetersiz vatandaşların çocuklarının da süt içmesi sağlanacak.

Sağlıklı nesillerin sağlıklı gıdaya erişimle yetişebileceğine inanan İBB, tüm çocukların en temel gıda maddesi olan süte ulaşabilmesi için Halk Süt dağıtımına başlıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 16 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 11’de İBB Gürpınar Su Ürünleri Halinde katılımıyla düzenlenecek törenle, projenin tanıtımı yapılacak ve ihtiyaç sahibi ailelere halk süt dağıtımına başlanacak. Proje kapsamında ilk etapta İstanbul genelinde aylık 750 bin litre süt dağıtılacak.

Halk Süt dağıtımı İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları için yapılacak. Haftada çocuk başına 2 litre süt verilecek. Bir litrelik UHT sütler ailelere çocuk sayısına göre aylık ya da 15 günlük teslim edilecek. Dağıtımlar İBB ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.

Uygulama sırasında ihtiyaç sahibi yeni aileler de tespit edilerek sisteme dahil edilecek. İBB, proje için tecrübesi ve güvenilirliğiyle bilinen Tire Süt Kooperatifi ile sözleşme imzaladı.

x